Sumināti pērnā gada veiksmīgākie Balvu novada uzņēmēji

Autors: Beatrise Borise - 25 marts, 2022 🕙 Lasīšanas ilgums: 7 min.

Nupat Balvu Kultūras un atpūtas centrā aizvadīta “Balvu novada Gada balva Uzņēmējdarbībā 2021”. Tās laikā apbalvoti laureāti desmit nominācijās – “Gada lauksaimnieks”; “Novada tēla popularizētājs”; “Gada jaunais uzņēmējs”; “Gada pakalpojumu sniedzējs”; “Gada amatnieks”; “Gada tirgotājs”; “Gada ģimenes uzņēmums”; “Gada investīcija”; “Gada tūrisma pakalpojumu sniedzējs” un “Sadarbības partneris”.

Mērķtiecīgi, radoši un spējīgi pielāgoties mainīgajiem apstākļiem – tā Balvu novada uzņēmējus – “Gada balvas Uzņēmējdarbībā 2021” nominantus – raksturo viņu pieteicēji. Tradīcija sumināt panākumiem bagātākos uzņēmējus Balvu novadā iesakņojusies jau sen, un tās pirmsākumi meklējami pirms vairāk nekā 20 gadiem. Šogad uzņēmējdarbības gada balvai tika pieteikti 44 uzņēmumi desmit nominācijās.

Mārīte Orniņa Ziemeļlatgales biznesa un tūrisma centra vadītāja

Tas nebija vienkārši! Komisijā bija gan uzņēmēji lielākie, gan pašvaldības pārstāvji, gan arī deputāti. Un divu stundu garumā, vaiga sviedros vērtējām.

Jānis Trupovnieks Balvu novada domes Tautsaimniecības un vides komitejas priekšsēdētājs

Mums, latviešiem, arī ir jāapzinās, ka mūsu spēks ir mūsu zeme, ka mūsu spēks ir mūsu valsts un ka uzņēmējs – tas ir tas, kas ražo, tas, kas sekmē un attīsta nodarbinātību, kas dod darbu citiem. Katru gadu uzņēmējiem rodas jaunas idejas, tiek dibināti jauni uzņēmumi un arī rodas jauni produkti. Bieži vien pat Balvu novada iedzīvotājiem ir liela atklāsme, kas tad ir noticis jauns, kur var braukt ciemos, kur var mācīties un smelties pieredzi.

Viens no šādiem jaundibinātiem uzņēmumiem Balvu novadā, kas jau iemantojis popularitāti ne vien vietējo, bet arī kaimiņu novadu iedzīvotāju vidū, ir “Kureti sport” – nominācijas “Gada investīcija” laureāts. Kā atklāj uzņēmuma īpašnieks Edgars Kaļva, nepilnu divu gadu laikā ir izdevies sakopt degradētu teritoriju un izveidot vietu, kur atpūsties ģimenēm ar bērniem.

Edgars Kaļva SIA “Kureti Sport” īpašnieks

Šo lietu mēs esam sapņojuši jau vairākus gadus. Un, teiksim tā, ka Latgale un Balvu novads ir pateicīga biznesam tāpēc, ka šeit ir ļoti daudz tukšās nišas, ko cilvēkiem piedāvāt. Mūsu lielākais izaicinājums bija tiešām pašiem sev – vai mēs to varam realizēt vai nevaram realizēt. Esam, varam uzsist sev uz pleca, ka esam to izdarījuši. Šādas vietas mums Balvu novadā un tuvākajos kaimiņu novados pietrūka.

Jau šonedēļ “Kureti” telpās darbu sāks arī pavāri, aicinot nākt baudīt kebabus, ātrās uzkodas, saldējumu, kā arī aukstos un karstos dzērienus. Jauni pārsteigumi šeit gaidāmi arī turpmāk.

Edgars Kaļva SIA “Kureti Sport” īpašnieks

Ārā mums plānojas būt vasaras terase un ziemas dārzs jeb kupols, kurā mēs piedāvāsim arī atsevišķas telpas visu cauru gadu, jo covids un covida situācija mums rādīja priekšā, kā mums vajadzētu rīkoties nākotnē. Esam daudz ko mācījušies no šīs situācijas un es ļoti ceru, ka arī uzņēmuma attīstībā šis dos vairāk iespēju mums apkalpot cilvēkus. Šajā nedēļā mēs arī gaidām atnākam jaunās digitālās iekārtas jeb 5D simulatorus. Mēs būsim vienīgie gan Vidzemē, gan visā Latgalē.

Pēc nominācijas “Gada tirgotājs” iegūšanas interese augusi arī par Balvos esošo studiju “Azote”, kur vienkopus simboliski sapulcināti aptuveni 100 mājražotāji, amatnieki un mākslinieki no Latgales un Vidzemes jeb šeit ir iespēja iegādāties viņu darinātos apģērbus, rotas, dekorus, traukus un daudz ko citu.

Maruta Castrova studijas “Azote” vadītāja

Vārds ‘azote’ jau mums bija izdomāts gadus 25 atpakaļ. Es tad strādāju vēl Balvu kultūras namā. Man jau tad kultūras nama telpās gribējās šādu veikaliņu atvērt, jo tā kā, strādājot ar pašdarbniekiem, ar amatniekiem, ar māksliniekiem, likās, ka tāda nepieciešamība ir vajadzīga. Nu, šobrīd tas ir realizējies.

Studijas “Azote” mērķis ir ne vien pildīt veikala funkcijas, bet nodrošināt arī tikšanās reizes ar meistariem, lai ikviens interesents varētu apgūt jaunas prasmes.

Maruta Castrova studijas “Azote” vadītāja

Nāks vasara, tās noteikti būs āra meistarklases, tās būs tādas pieturvietas, kur var svētkus nākt un svinēt. Mēs piedāvājam arī dažādas atrakcijas un to svētku norises kaut kādu, nu, kā pieturvietu. Vai tās būtu kāzas vai tas būtu bērniem kādas dzimšanas dienas, vai kaut kas. Tā, ka to var izmantot, pieteikt mums šādu pasākumu, un mēs to realizējam.

Turpretī nominācijas “Gada pakalpojumu sniedzējs” ieguvējs – picērija “Zebra” – klientus ar garšīgām picām lutina jau sešu gadu garumā. Par saņemto balvu uzņēmuma īpašniecei Kristīnei ir īpašs prieks, jo pēdējie gadi covid-19 izplatības dēļ nav bijuši viegli. Taču pat neraugoties uz pandēmiju un ieviestajiem ierobežojumiem, uzņēmums ne dienu netika slēgts.

Kristīne Ločmele picērijas “Zebra” īpašniece

Bija dienas, kad mēs strādājām ar mīnusiem, bija mēneši, kad mēs strādājām ar mīnusiem. Toties vasara nāca, mēs sapratām to, ka mums ir vasarā maksimāli jānopelna, lai mēs varētu pārziemot ziemu. Nu, un tā principā mēs arī dzīvojām šos divus gadus. Un tagad uz doto momentu tāds dzinulis darīties tālāk, jo ir tā, ka rokas jau bišku arī nolaižas reizēm.

Picērijai “Zebra” šī ir jau otrā saņemtā Balvu novada uzņēmējdarbības balva. Panākumu atslēga veiksmīgai darbībai esot meklējama komandā.

Kristīne Ločmele picērijas “Zebra” īpašniece

Es bez savām meitenēm nekur! Tas ir viennozīmīgi! Man ir meitenes, kas no pirmās dienas jau strādā. Nu, un klienti! Nebūtu klientu, nebūtu mūs! Gribam paplašināties. Mums jau ir kādu laiku noslēgts līgums par telpu nomu Smiltenē. Bet, nu, uz doto momentu norisinās sagataves darbi, dažādi pārplānošanas jautājumi, viskaut kas. Nu, tad ļoti ceram, ka uz šo vasaru startēsim trešo bērnu, kā es smejos.

“Balvu novada Gada balvas Uzņēmējdarbībā 2021” laikā ar Ministru kabineta Atzinības rakstu par ieguldījumu Balvu novada un Latgales reģiona attīstībā apbalvots arī Balvu novada domes priekšsēdētājs Sergejs Maksimovs. To viņam pasniedza finanšu ministrs Jānis Reirs.

Dalies:

Finanšu ministrs apmeklē zemnieku saimniecību “Kotiņi”

Zemessardze informē Rēzeknes novada skolēnus par valsts visaptverošo aizsardzību

Līdzīgi raksti