Latgales jaunieši, uzņēmēji un mūziķi vienojas labdarības akcijā

Autors: Ausma Sprukte-Kozule - 22 marts, 2022 🕙 Lasīšanas ilgums: 5 min.

Lai atbalstītu Ukrainas iedzīvotājus labdarības akciju Rēzeknē nupat organizēja vietējā jauniešu kopiena. Viņu iniciatīvai atsaucās arī Latgales populārākie mūziķi un vietējie jaunie uzņēmēji. Tā kopā ziedojot ukraiņiem vairāk nekā 800 eiro un vairākas kastes ar apģērbu un pārtiku.

Ausma Sprukte LRT žurnāliste

Segas, virsdrēbes, pārtika ar ilgu derīguma termiņu un daudzas citas lietas šobrīd ir ļoti nepieciešamas iedzīvotājiem Ukrainā. Īpašā akcijā to visu ziedo arī jaunieši no Latgales.

Pasākuma apmeklētāju vidū ir Megija Petinena. Viņas otrā pusīte ir ukrainis no Kijivas, tāpēc jauniete Ukrainu uzskata par savām otrajām mājām. Drauga ģimeni viņa nav satikusi jau vairāk nekā mēnesi.

Megija Petinena draudzene ukraiņu puisim

Viņi tagad ir netālu no Rumānijas robežas mazā pilsētiņā, bet situācija ir diezgan dramatiska, jo man ir arī vairāki draugi, pareizāk sakot, divi draugi, kuriem vairs nav māju, kur atgriezties. – Ko tavs draugs Ukrainā par šādām akcijām saka? – Viņš viennozīmīgi ir par šo visu, viņi ir šausmīgi priecīgi, par, kā es saku, pilnīgi jebkuru mazāko atbalstu, ka viņi redz, ka visa pasaule runā par to, kas notiek Ukrainā.

Labdarības pasākumu – koncertu Ukrainas atbalstam Rēzeknē organizēja vietējā jauniešu kopiena, kam izdevās uzrunāt arī populārākos Latgales mūziķus, kā arī Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolas audzēkņus.

Lauris Aglenieks pasākuma idejas autors un organizators

Visi mūziķi, kurus es uzrunāju, viņi simtprocentīgi piekrita un atbalstīja šādu ideju un pasākuma programma tapa vienā dienā. Un varbūt, kurus aizmirsu uzrunāt, tie arī paši uzrakstīja, ka grib piedalīties, grib atbalstīt. Katra mazā palīdzība ir vajadzīga, bet, ja mēs apvienojamies kopā, pieņemsim šādos pasākumos, tad arī tas izskan spēcīgāk, daudz stiprāk un vairāk sadzird mūs.

Pasākuma norisi atbalsta arī divi uzņēmēji no Rēzeknes novada Lendžu pagasta. Oskars Maculevičs pirms trīs gadiem ar ģimeni izveidoja kafijas grauzdētavu, savukārt Valters Murāns jau deviņus gadus vada kebanīcas Rēzeknē un Rīgā.

Valters Murāns uzņēmuma “Ausmeņa Kebabs” saimnieks

Uzreiz mēs bijām “PAR!”, jo mums likās svarīgi šajā pasākumā, pirmkārt, savākt līdzekļus, ko mēs varēsim ziedot cilvēkiem, kas šobrīd ir karā Ukrainā. Otrkārt, mēs tā parādām savu nostāju arī. Ja būs gribētāji no Ukrainas bēgļiem, kas vēlēsies strādāt pie mums, mēs viņiem Rēzeknē plānojam nodrošināt divas darba vietas un arī Rīgas “Ausmeņā” trīs darba vietas. Šobrīd tās ir pavāra palīga vakances.

Oskars Maculevičs kafijas grauzdētavas “KUUP” saimnieks

Šobrīd man visas vietas ir nokomplektētas, principā 22. februāris, mēs tikko esam atvērušies vaļā un jāskatās, kāda būs sezona. Bet, protams, noteikti runāt mēs varam un atbilstoši cilvēka specialitātei mēs, es domāju, piemeklētu kādu vietiņu. Mums stāv gan ziedojumu kaste visas dienas garumā, gan ir kastes kaut kādām saimniecības precēm un lietām, kas ir vajadzīgas Ukrainas iedzīvotājiem.

Pavisam pasākuma gaitā Ukrainas atbalstam gūti vairāk nekā 800 eiro, kas tiks ziedoti labdarības organizācijai ziedot.lv, savukārt pārtiku un lietas Rēzeknes novada pašvaldība nogādās sadarbības partneriem Ukrainā.

Oskars Maculevičs kafijas grauzdētavas “KUUP” saimnieks

Es labprāt iesaistījos šajā akcijā un, kā saka, palīdzu cilvēkiem palīdzēt… palīdzēt tālāk Ukrainai. Tīri globāli, man liekas, šobrīd, kas var būt sliktāks kā vienkārši klusēt, izlikties, ka nekas nenotiek.

Megija Petinena draudzene ukraiņu puisim

Karš – tas nav nekāds joks. Tiešām cilvēki, nevainīgi cilvēki mirst un jo mēs vairāk, teiksim tā, uzsveram nopietni šo situāciju jo cerams ātrāk kāds risinājums tiks atrasts tam visam. Emocionālais spēks, tā saliedētība, ir, man liekas, pats galvenais, kas tiešām var palīdzēt uzvarēt. Uzvarētāju karā nekad nav, bet nu, jā. Palīdzēt vismaz kaut kā var.

Jaunieši plāno arī turpmāk organizēt līdzīga veida akcijas, bet jau šo sestdien Rēzeknes valstspilsētas un novada pašvaldībām sadarbojoties ar mūziķi Ralfu Eilandu Rēzeknē gaidāms koncerts “Ukrainas brīvībai”.

Dalies:

Rāznas ezera krastos veidojas ledus krāvumi

Finanšu ministrs apmeklē zemnieku saimniecību “Kotiņi”

Līdzīgi raksti