Pasniegtas Ludzas novada gada jauniešu balvas

Autors: Demo Demo - 6 marts, 2022 🕙 Lasīšanas ilgums: 4 min.

Pirms trim gadiem ar mērķi godināt un pateikties tiem jauniešiem, kuri ar savu veikumu ir mainījuši savu un līdzcilvēku ikdienu, Ludzas novadā tika iedibināta jauna tradīcija – Jauniešu gada balvas “Kāpnes” pasniegšanas ceremonija. Šogad balvas pasniegtas septiņās nominācijās, uz kurām pretendēja jaunieši no bijušajiem Ludzas, Kārsavas, Ciblas un Zilupes novadiem.

Ludzas tautas namu piepildījis atkalsatikšanās prieks, aizvadot “Ludzas novada Jauniešu Gada balvas 2021” apbalvošanas ceremoniju. Šis ir jau trešais gads, kad aktīvākajiem un panākumiem bagātākajiem jauniešiem tiek pasniegtas keramiķa Valda Pauliņa veidotās māla figūras, uz kurām attēlotas kāpnes, simbolizējot došanos tālāk, neapstājoties pie sasniegtā, un naudas balvas 100 eiro vērtībā, taču šogad jau plašākā mērogā – atzīst pasākuma organizatori.

Solvita Binovska Ludzas novada Jaunatnes lietu speciāliste

Tas bija īpašs gads, jo mēs apvienojāmies. Visi četri novadi tagad esam vienā. Tas ir viens. Otrs – varētu būt arī tas, ka, pieņemsim, pagājušogad mums nācās rīkot šo te pasākumu tīri individuāli. Jauniešus mēs aicinājām, sveicām, notika tāda īpaša individuāla sveikšana.

Līdz ar bijušo Ludzas, Kārsavas, Ciblas un Zilupes novadu apvienošanos vienā, šogad audzis arī saņemto pieteikumu skaits nominācijām.

Solvita Binovska Ludzas novada Jaunatnes lietu speciāliste

Kopumā saņēmām vairāk kā 30 pieteikumus. Pieteikt varēja jebkurš, kurš vēlējās. Komisija, izvērtēšanas komisija, bija tā atbildīgā, teiksim, ļoti grūtu darbu veica un tad viņi izvērtēja.

Galvenās balvas šogad pasniegtas septiņās nominācijās. Viena no tām bija “Pirmais solis biznesā”, kuras uzvarētājs Raivis Gabranovs Ludzas novadā dibinājis uzņēmumu mežizstrādes nozarē, radot piecas darbavietas.

Raivis Gabranovs nominācijas “Pirmais solis biznesā” ieguvējs

Mežā strādāju jau kopš 15 gadu vecuma. Kad mācījos, pa sestdienām, svētdienām strādāju kopā ar radiniekiem pie krusttēva firmā. Pēc tam jau pats, jau gandrīz trīs gadus. Uzņēmumu nav grūti atvērt, galvenais – vajag motivāciju. Darba ļoti daudz, nespējam darīt. Strādnieku trūkst.

Valērija Groma Zilupes jaunatnes lietu speciāliste

Mēs strādājam Zilupes pilsētā un tagad arī pagājušajā gadā piedalījāmies konkursā projektu “Darbīgās kopienas”, saņēmām arī finansējumu kopā ar jauniešiem. Un tagad pēdējos trīs mēnešos organizējām dažādas meistarklases, pasākumus, aktīvi darbojāmies. Diemžēl nestrādājām kopā ar Ludzas, Ciblas un Kārsavas pilsētām, bet tas tikai sākums.

Īpaša pārsteiguma mirkli piedzīvoja “Gada radošākais jaunietis” pretendenti, jo šogad šajā nominācijā uzvarētāji ir divi – ludzānietis Raivis Tjaguns un muzikālā grupa “Staiguļi”. Pērn šos jauniešus apvienoties dziesmās pamudināja brīvais laiks, kas bija radies covid-19 vīrusa izplatības dēļ, un tieksme to izmantot lietderīgi.

grupa “Staiguļi” nominācijas “Gada radošākais jaunietis” ieguvēji

Es biju kaut kur paspēlējis šur tur, ienāca tāda doma, Valentīnai pajautāju, vai ir kādi cilvēki, kas gribētu, iesaistījās jaunieši, dabūjām Juri, un mēs esam gatavi! Mēs sanāk pagājušā gada arī februārī kaut kur sākām pirmos mēģinājumus. Mūsu pirmā debija bija – klases vakaru mēs spēlējām Rogovkas kaut kādai klasei. Bet viskaut kas, bijām arī Upītē. Iespēju robežās izbraucām, kur ļāva apstākļi. Ir patīkami, ka novērtē, bet vēl lielāks novērtējums ir tad, ja tevi pasauc uzstāties. Principā mums tas, man liekas, ka ir svarīgāk nekā jebkāda balva.

Dalies:

Stompaku purvā atklāts baznīcas bunkurs

Malnavas koledža kļūst par LLU aģentūru

Līdzīgi raksti