Ceturtdiena, 09. jūlijs, 2020 | Asna, Asne, Zaiga
Otrdien, 30. jūnijā | 2020 Komentāri: 0

LRT piedalās Rīgas Stradiņa universitātes projektā

Kvalitatīva žurnālistika, mediju izaugsme, kā arī trešo valstu pilsoņu integrācijas procesi Latvijā – tie ir tikai daži no Rīgas Stradiņa universitātes Komunikācijas fakultātes projekta "Atbildīgas, daudzveidīgas un kvalitatīvas žurnālistikas attīstība Latvijas nacionālajos un reģionālajos masu medijos, veicinot trešo valstu pilsoņu sociālo iekļaušanos Latvijā” mērķiem. Projektā kopš šī gada sākuma piedalās vairāki desmiti Latvijas mēroga, gan arī reģionu mediju uzņēmumi un to darbinieki, kas apgūst jaunas zināšanas un pieredzi klausoties RSU lektoru un vieslektoru ne tikai no Latvijas, bet arī ārzemēm video lekcijas, gan arī pēc tam aktīvi iesaistoties tiešsaistes diskusijās.

Projekta dalībnieki ir arī Latgales reģionālās televīzijas komanda – Vitālijs Dudarenoks, Beatrise Jakobsone, Arvis Gailums, Andrejs Mažāns, Svetlana Dudarenoka un Ausma Sprukte, kas nupat apliecinot projekta gaitā iegūto zināšanu lietderību ir izveidojuši televīzijas ziņu sižetu par migrācijas un robežas uzraudzības aktualitātēm Latvijas-Krievijas, Latvijas-Baltkrievijas pierobežā. Ir svarīgi veicināt izpratni par to, ka trešo valstu pilsoņi un ar tiem saistītie jautājumi ir aktuāli ne tikai valdības un galvaspilsētas līmenī, bet arī reģionos. Sižets par tēmu “Pandēmijas laikā robežu nelikumīgi šķērso retāk” 29. jūnijā tika pārraidīts kanālā Re:TV, kā arī ir ievietots un apskatāms LRT mājas lapā: http://www.lrtv.lv/zinas/pandemijas-laika-robezu-nelikumigi-skerso-retak-8922 un LRT sociālo tīklu Facebook un Youtube lapās.

Turpmāk iecerēts veidot arī citus sižetus, piemēram, par Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijā studējošajiem trešo valstu pilsoņiem un viņu ikdienu Rēzeknes pilsētā, gan arī par citām aktualitātēm, kas palīdzēs ne vien augt un attīstīties mūsu darbiniekiem kā nozares profesionāļiem, bet pats svarīgākais – sabiedrībā tiks veicināta lielāka izpratne un pietāte par integrāciju, trešo valstu pilsoņu sociālo iekļaušanos un nozīmi.

Projekts tiek īstenots Patvēruma, migrācijas un integrācijas fonda 2014. – 2020. gada plānošanas perioda aktivitātes “Trešo valstu valstspiederīgo integrēšana Latvijas sabiedrībā, šajā procesā iesaistot plašsaziņas līdzekļus” gaitā.