Otrdiena, 19. janvāris, 2021 | Alnis, Andulis
Trešdien, 30. decembrī | 2020 Komentāri: 0

Jau drīz “Saudzēt, saglabāt, samīļot. Daba.” 5. raidījums

5. janvārī Re:TV kanāla virszemes apraidē pl. 18:30, kā arī kanālā RīgaTV 24 pl. 20:00 būs skatāms piektais Latgales reģionālās televīzijas (turpmāk LRT) veidotais raidījumu cikla “Saudzēt, saglabāt, samīļot. Daba.” raidījums.

      Raidījums būs veltīts skujkoku resursiem, kas ir atrodami Latvijas mežos un kas veido mūsu valsts zaļo bagātību. Raidījuma gaita dosimies uz Latvijas valsts mežu Kalsnavas arborētumu, vietu, ko mēdz dēvēt par Latvijas trešo botānisko dārzu un kas ir viena no retajām vietām Latvijā, kur var aplūkot vairāk nekā 300 dažādu sugu un šķirņu skuju kokus. Kopā ar arborētuma vadītāju Sanitu Vaivodi – Āzenu dosimies aplūkot koku dažādību un uzzināsim vairākus interesantus faktus par šeit esošo skujkoku dzīvi. Tāpat kopā ar LVM Ziemeļlatgales reģiona Meža apsaimniekošanas plānošanas vadītāju Daini Rudzīti  dosimies uz mežu, kur vērosim mežā augušo skujkoku dzīves ciklu, skaidrosim kā tiek atjaunoti meža resursi un  kāda loma šajā procesā ir Latvijas valsts mežu speciālistiem. Viesosimies arī Latvijas senākajā  čiekurkaltē Vijciemā, kas šogad nosvinēja savu 125. jubileju. Vijciema čiekurkalte ir viena no trim Latvijas čiekukaltēm, kur tiek iegūtas sēklas jaunu mežu sēšanai un šeit tās tiek iegūtas, izmantojot vairāk nekā 100 gadu vecās, oriģinālās iekārtas.
    Pavisam līdz 2021. gada augusta beigām paredzēts izveidot 12 raidījumus, no kuriem katrs būs veltīts kādai citai tēmai par atbildīgu dzīvesveidu, kā arī vides izglītību, piemēram, nākamajā raidījumā varēs uzzināt vairāk par klimata pārmaiņām, to ietekmi uz mūsu dzīvi un dažādām ekosistēmām, kā arī  iespējām dzīvot zaļāk, saudzējot dabas resursus.
Skatītāji! Aicinām būt aktīviem un pēc raidījuma noskatīšanās uz ē-pasta adresi iesūtīt savus novērojumus un jautājumus foto, video vai rakstiskā formā par Latvijas mežos esošiem skujkokiem: gan atskaites par atpūtu kopā ar ģimeni, novērotos pārkāpumus u.tml.
Tāpat pēc katra tematiskā raidījuma pārraides televīzijā, tie kopā ar nelielu aptauju un īsu pamācošu video rullīti tiks izvietoti LRT mājas lapā www.lrtv.lv, kā arī sociālo tīklu vietnēs https://www.facebook.com/LatgalesRegionalaTV/, https://www.youtube.com/user/LatgalesRegionalaTV un kanāla RīgaTV 24 platformā https://xtv.lv/.
    Skatītāju iesūtītais materiāls un jautājumi, aptauju rezultāti trīs nedēļas vēlāk tiks pārrunāti un analizēti vēl vienā raidījumā kopā ar nozares ekspertiem kanāla RīgaTV 24 studijā Rīgā 26. janvārī
Raidījumu “Saudzēt, saglabāt, samīļot. Daba.” izveidi finansiāli atbalsta Latvijas vides aizsardzības fons.

Svetlana Dudarenoka
LRT žurnāliste
e-pasts:
t.nr. 26339536