Svētdiena, 29. novembris, 2020 | Ignats, Virgīnija
Piektdien, 30. oktobrī | 2020 Komentāri: 0

Jau 3. novembrī raidījumu cikla “Saudzēt, saglabāt, samīļot. Daba.” 3.raidījums

3. novembrī ReTV kanāla virszemes apraidē plkst. 18:30, kā arī kanālā RīgaTV 24 plkst. 20:00 būs skatāms trešais Latgales reģionālās televīzijas (turpmāk LRT) veidotais raidījumu cikla “Saudzēt, saglabāt, samīļot. Daba.” raidījums.

    Raidījums būs veltīts dižkokiem un to vērtībām, kuras izzināsim vairāk kopā ar Dabas aizsardzības pārvaldes pārstāvjiem Andu Zeizi un Gunti Akmentiņu, kā arī Preiļu muižas kompleksa un parka pārvaldnieci Sandu Činguli-Vinogradovu, dodoties uz Rēzeknes novada Čornajas pagastu, Lubānas-Meirānu aleju un Preiļu parku un pie tur augošajiem dižkokiem.
    Pavisam līdz 2021. gada augusta beigām paredzēts izveidot 12 raidījumus, no kuriem katrs būs veltīts kādai citai tēmai par atbildīgu dzīvesveidu, kā arī vides izglītību. Piemēram, nākamajā raidījumā decembrī, kad daudzi sāks domāt par Ziemassvētku eglītes gādāšanu mājās, pētīsim skujkoku resursus mežos.
Skatītāji! Aicinām būt aktīviem un pēc raidījuma noskatīšanās uz e-pasta adresi iesūtīt savus novērojumus un jautājumus foto, video vai rakstiskā formā par dižkokiem.
Tāpat pēc katra tematiskā raidījuma pārraides televīzijā, tie kopā ar nelielu aptauju un īsu pamācošu video rullīti tiks izvietoti LRT mājas lapā www.lrtv.lv, kā arī sociālo tīklu vietnēs https://www.facebook.com/LatgalesRegionalaTV/, https://www.youtube.com/user/LatgalesRegionalaTV un kanāla RīgaTV 24 platformā https://xtv.lv/.
    Skatītāju iesūtītais materiāls un jautājumi, aptauju rezultāti trīs nedēļas vēlāk tiks pārrunāti un analizēti vēl vienā raidījumā kopā ar nozares ekspertiem kanāla RīgaTV 24 studijā Rīgā 24. novembrī.
Raidījumu “Saudzēt, saglabāt, samīļot. Daba.” izveidi finansiāli atbalsta Latvijas vides aizsardzības fons.

Beatrise Jakobsone
LRT žurnāliste
e-pasts: