Piektdiena, 26. februāris, 2021 | Aurēlija, Evelīna, Mētra
Ceturtdien, 26. novembrī | 2020 Komentāri: 0

Jau 1. decembrī LRT raidījumu cikla “Saudzēt, saglabāt, samīļot. Daba.” 4. raidījums

1. decembrī Re:TV kanāla virszemes apraidē pl. 18:30, kā arī kanālā RīgaTV 24 pl. 20:00 būs skatāms ceturtais Latgales reģionālās televīzijas (turpmāk LRT) veidotais raidījumu cikla “Saudzēt, saglabāt, samīļot. Daba.” raidījums.

   

  Tas būs veltīts Latgales dzīvnieku un putnu daudzveidībai, īpašu vērību pievēršot tiem putniem, kas reģionā arī pavada ziemu. Raidījuma laikā viesosimies Daugavpils novadā, kur ģimene ir izveidojusi mini zoo “JuRita”, gan kopā ar Dabas aizsardzības pārvaldes Latgales reģionālās administrācijas Kontroles un uzraudzības sektora vadītāju Dagni Vasiļevski Rēzeknes pilsētas centrā izzināsim, kā ik ziemu tiek veikta putnu uzskaite. Savukārt Rēzeknes novadā dabas lieguma “Lubāna mitrājs” tuvumā esošajos mežos tiksimies ar a/s “Latvijas valsts meži” vides ekspertu Gaidi Grandānu, kurš izstāstīs vairāk par medņiem un dzeņiem.
    Pavisam līdz 2021. gada augusta beigām paredzēts izveidot 12 raidījumus, no kuriem katrs būs veltīts kādai citai tēmai par atbildīgu dzīvesveidu, kā arī vides izglītību, piemēram, nākamajā raidījumā janvārī varēs uzzināt vairāk par skujkoku resursiem, Ziemassvētku eglītēm dažādās pilsētās un novados, kā arī rast risinājumu, kur likt eglīti, kad svētki jau beigušies.
Skatītāji! Aicinām būt aktīviem un pēc raidījuma noskatīšanās uz e-pasta adresi iesūtīt savus novērojumus un jautājumus foto, video vai rakstiskā formā par Latgales dzīvnieku un putnu daudzveidību: gan atskaites par atpūtu kopā ar ģimeni, gan novērojumus un interesantākos piedzīvojumus!
Tāpat pēc katra tematiskā raidījuma pārraides televīzijā, tie kopā ar nelielu aptauju un īsu pamācošu video rullīti tiks izvietoti LRT mājas lapā www.lrtv.lv, kā arī sociālo tīklu vietnēs https://www.facebook.com/LatgalesRegionalaTV/, https://www.youtube.com/user/LatgalesRegionalaTV un kanāla RīgaTV 24 platformā https://xtv.lv/.
    Skatītāju iesūtītais materiāls un jautājumi, aptauju rezultāti trīs nedēļas vēlāk tiks pārrunāti un analizēti vēl vienā raidījumā kopā ar nozares ekspertiem kanāla RīgaTV 24 studijā Rīgā 22. decembrī.
Raidījumu “Saudzēt, saglabāt, samīļot. Daba.” izveidi finansiāli atbalsta Latvijas vides aizsardzības fons.Ausma Sprukte
LRT žurnāliste
e-pasts:
t.nr. 22427748